Wizyta pani ze schroniska w oddziałach przedszkolnych

W dniu 5.06.2019 r. oddziały przedszkolne 0”a” i 0 „b”, oraz dzieci z Krainy Smerfów odwiedziła pani ze schroniska w Chojnicach. Dzieci dowiedziały się  m. in., w jaki sposób należy się obchodzić z pieskiem lub kotkiem, jakie zachowania są właściwe wobec zwierząt, a jakie nie, jak dbać o zwierzęta zwłaszcza gdy są upały, gdzie się udajemy kiedy zwierzak zachoruje. Pani ze schroniska przygotowała także dla wszystkich zagadki, oraz nagrody. Dzieci miały okazję zobaczyć rekwizyty  potrzebne do opieki nad zwierzętami (miska, smycz, kaganiec, karma, kuweta, zabawki dla psa i kota, książeczkę zdrowia itp.). Dzieci przygotowały także prace pt.”Moje ulubione zwierzątko”, wszystkie prace były bardo ładne i kolorowe.

Przez cały rok szkolny dzieci z oddziałów przedszkolnych zbierały makulaturę, za którą została zakupiona karma dla podopiecznych ze schroniska. W oddziałach przedszkolnych 0”a” i 0”b” i Krainie Smerfów odbyła się  również zbiórka  karmy suchej i mokrej, różnego rodzaju przysmaków dla psów i kotów oraz kocyków i misek. Dziękujemy wszystkim rodzicom za „dobre serce”.