Sprzątanie świata

 

"Przedszkolaki sprzątają świat"

  Sprzątanie świata – to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszego środowiska. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych  śmieci przyczynia się zanieczyszczenia naszej planety. Dlatego już w tym najmłodszym wieku należy dziecku ukazywać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzać w nim pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Dlatego jak co roku nasz oddział przedsszkolny  przyłączył się do akcji „Sprzątanie świata”. Dzieci zbierały wszystkie napotkane śmieci na boisku szkolnym– były to porzucone butelki i puszki po napojach, opakowania po chipsach, papierki i inne.Udział  przedszkolaków w akcji „ Sprzątania świata” był dla nich wielkim wyzwaniem i wspaniałą lekcją przyrody. Dzieci wiedzą, że jeśli świat będzie czysty , zdrowa będzie żywność, powietrze ,woda , zwierzęta i my wszyscy.