Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     21.02 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w ramach zajęć uczniowie wzięli udział w grze terenowej " Mam to na końcu języka". Misja polegała na uratowaniu języka polskiego przed zagładą językożerców Wulgarisów. Jej zadaniem było kształtowanie świadomości językowej uczniów, propagowanie poprawnej polszczyzny oraz doskonalenie sprawności umysłowych ( pamięci, koncentracji uwagi, spostrzegawczości) Przemierzając zakamarki klasy i szkolnego korytarza uczniowie dzielnie rozwiązywali zawiłości języka polskiego.21.02 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w ramach zajęć uczniowie wzięli udział w grze terenowej " Mam to na końcu języka". Misja polegała na uratowaniu języka polskiego przed zagładą językożerców Wulgarisów. Jej zadaniem było kształtowanie świadomości językowej uczniów, propagowanie poprawnej polszczyzny oraz doskonalenie sprawności umysłowych ( pamięci, koncentracji uwagi, spostrzegawczości) Przemierzając zakamarki klasy i szkolnego korytarza uczniowie dzielnie rozwiązywali zawiłości języka polskiego.